Telefon Numaraları Sorgulama

Telefon no bulma uygulamalarından herhangi bir tanesini seçerek öğrenmek istediğiniz numaranın sahibinin isim bilgilerine ulaşabilmektesiniz. Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini kullanarak istediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Başka seçenek ise telefonunuza arama yapan numarayı rehberinize kayıt edip, whatsap uygulamasındaki resmine bakarak ya da hemen hemen herkesin kullandığı facebook üzerinden de numarayı sorgulatarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sizinle arkadaş olarak kayıtlı olan ve numarasını gizlememiş olan kişiler için kullanabilmektesiniz. Son olarak ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numaranın sahibini öğrenebilmektesiniz.

Bilinmeyen no öğrenmek artık eskisinden daha da kolay olmaktadır. Cep telefonunuzdan belirli olan numarayı tuşlayıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulatabilmektesiniz. Eskiden var olan telefon rehberi defteri sayesinde bulunduğunuz ildeki telefon numaralarına ulaşabilmekteydiniz. Günümüzde Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşabilmektesiniz. Türk Telekom’un online sitelerinden veya ofislerinden bu hizmetleri alabilmektesiniz. Kişisel bilgilere sahip olmak isteyen dolandırıcıların yaptığı sahte uygulamalara karşı sorgulama yapmak için kullanacağınız sitelerin güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

İsimden Numara Sorgulama

Sadece ismini bildiğiniz kişilerin numaralarına da ulaşabilmektesiniz. İsme göre telefon numarası sorgulama uygulaması sayesinde bilgilerini gizlememiş olan kişilerin telefon numaralarını öğrenebilmektesiniz. Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, il bilgisi ve sayfadaki doğrulama kodunu yazarak basit bir işlemle kısa sürede işlemi tamamlayarak sonuca ulaşabilmektesiniz. Aynı soy ismini taşıyan birden fazla kişi olduğundan dolayı birkaç isim karşınıza çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar için kapsamlı arama kısmı oluşturulmuş ve bu kısımda daha fazla bilgiyi istenilen alana yazarak istediğiniz kişinin numarasını bulabilmektesiniz.