Telefon Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Telefon numarası kime ait öğrenme uygulamaları sayesinde sizi merakta bırakan aramaların kim tarafından yapıldığını öğrenebileceksiniz. Günümüzde ev telefonlarının da arayan numarayı göstermesiyle ev ve cep telefonlarına tanınmayan numaralardan gelen aramalar bazı kişileri korkutup bazılarını ise merakta bırakmaktadır. Birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar arasından hangisini isterseniz onu kullanarak öğrenmek istediğiniz numarayı sorgulatabilirsiniz. Ancak kime ait olduğunu öğrenebilmek için numara sahibinin kişisel bilgilerini gizlememiş olması gerekmektedir. Ayrıca bu uygulamalar online siteler kullanılarak hizmet alınmaktadır. Bu yüzden dolandırılma ihtimaline karşı kullanmış olduğunuz sitelerin güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hemen kolayca numarayı sorgulama yapmak için ilk olarak, hemen hemen herkesin kullanmış olduğu akıllı telefonunuza kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı kayıt edip whatsap uygulaması üzerinden kullanmış olduğu profil resmine bakarak kişiyi tespit edebilirsiniz. Başka bir seçenek ise sizinle arkadaş olması ve numarasını gizlememiş olması şartı ile facebook üzerinden numaranın kime ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. Kolayca kullanabileceğiniz sorgulama seçeneklerinden son olarak ise ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numarayı sorgulatabilirsiniz. Hangisini kullanmak istediğiniz tamamen sizin tercihiniz kalmıştır.

Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Yöntemleri

Arayan numara sorgulama için eskiden neredeyse her evde bulunan telefon rehberi defteri ile bulunduğunuz ildeki numaraların kime ait olduğu uzun uzun bakılarak bulunurdu. Günümüzde ise eskisi gibi o kadar zaman ayırmadan kısa sürede internet üzerinden sorgulaması yapılmaktadır. Telefon rehberi defteri yerine günümüz şatlarında kullanabileceğiniz Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşabilmektesiniz. Online sitelerden almış olduğunuz bu hizmetlerin güvenilir olması dolandırıcıların eline düşmemeniz için oldukça önemlidir.