Numaradan İsim Sorgulama Yöntemleri

Günümüzde numaradan isim sorgulama yöntemleri pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bilinmeyen numaralardan rahatsız edilen kimselerin sayısı oldukça fazladır. Bu durumda numarayı sorgulatarak kişinin ad ve soyadını öğrenmek gerekebilir. Böylece arayan numaranın gerçek kimliği öğrenilmiş olur. Numara sorgulama programlarıyla arayan kişinin kim olduğu öğrenilir. Aynı zaman da telefon defterinde kayıtlı olmayan numaraların da hatırlanmasına yardımcı olur.

Vodafone Cep Numarası Bulmak

Birçok farklı resmi operatörün numaradan isim sorgulama yöntemleri bulunmaktadır. Bunların arasında vodafone cep numarası bulmak için genellikle bilinmeyen numaralar servisinden sorgulama yapılmaktadır.  Böylece arayan kişi numarasını gizlememişse kolaylıkla bulunabilir. Diğer bir yol ise resmi operatörün hizmet numarasına mesaj atmaktır.  Bilinmeyen telefon numarası mesaj atılarak kolaylıklar arayan kişinin kimliği bulunabilir.

Sms yoluyla bilinmeyen numaranın kime ait olduğu öğrenilebilmektedir. Ancak bilinmeyen numaralar servisi arandığın da telefon numarasından yada isim soyad bilgilerinden sorgulama yapılabilmektedir. Telefon sorgulama işlemlerinde resmi yollara başvurulması önerilmektedir. Aksi takdir de dolandırılma ihtimali oldukça fazladır.  Genellikle bilinmeyen servis numaralarını aramak için özel bir operatöre sahip olmaya gerek yoktur. Ancak vodafone’un servis numarası ise farklı bir operatöre kayıtlı numarayı tanımamaktadır. Bu durumda öncelikli olarak bilinmeyen numaranın operatörünü öğrenmek mantıklıdır. Resmi operatör hizmetlerinden farklı olarak sunulan sorgulama yöntemleri dolandırıcılık ihtimalinden dolayı tavsiye edilmemektedir. Numaradan isim sorgulamak için yapılan aramalar günün her saatinde yapılabilmektedir. Bilinmeyen numaranın kime ait olduğu öğrenilebileceği gibi hangi şehirde kayıtlı olduğunun bilgisini de almak mümkündür. Ancak mesaj yoluyla bilinmeyen numaradan isim sorgulandığında yalnızca ad soyad bilgisini almak mümkün olur. Bu bilgide numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu gösterir. Farklı resmi operatörlerin bilinmeyen servisleri farklılık göstermektedir. Operatörlerin resmi internet sitelerinden sorgulamak için gerekli bilgiler alınabilir.