Cep Numarasından Adres Bulma

Teknolojinin gelişimi şüphesiz hayatımızda çoğu konuda işlerimizi kolaylaştırıyor. Kolaylaştırmanın yanı sıra fazlasıyla hızlandırıyor. Örneğin önceleri herhangi bir fatura ödemek için ilgili kuruma en erken şekilde gidip sıra alıp sıramız geldiğinde faturamızı ödeyebiliyorduk. Şimdilerde ise internet ortamında kuruma gitmeden rahat bir şekilde ödeyebiliyoruz. Daha da rahatı ne biliyor musunuz? Bu rahatlığı artık cep telefonlarımızla da yapabiliyoruz. Cep telefonları gerçekten de günlük hayatımızı ve günlük hayattaki işlerimizin çoğunu kolaylaştırdı. Hem telefon etme özelliğini hem de kendinde bulunan uygulamaları kullanarak işlerimiz kolaylaşıyor. Örneğin ulaşmak istediğimiz bir kişi var ama adresi yok, kişinin numarası varsa cep numarasından adres bulma sayesinde kişinin adresine rahat bir şekilde ulaşabiliriz.

İsimden Telefon Sorgulama

Ulaşmak, iletişime geçmek dediğim gibi çok kolay ve hızlı. Yukarıda dile getirdiğimin bir benzeri olarak kişinin numarasına ulaşmak istiyoruz fakat yok bu konuda sorun da yok isimden telefon sorgulama yoluyla rahat bir şekilde telefon numarasına da ulaşabiliriz.

Tabi bu kolaylığın, bu hızın avantajları olduğu gibi dezavantajları da her zaman olduğu gibi günümüzde de daha sonra da olacaktır. Malum geçmişte olduğu gibi günümüzde de art niyetli, dolandırıcı insanlar bulunmaktadır. Ve bu insanlar günümüzde insanların masumiyetini kullandıkları gibi teknolojinin imkânlarını da fazlasıyla kullanmaktadır. Size bir ödül çıktı, filan çekilişe hak kazandınız vb. gibi cep telefonları yoluyla ya mesaj ya bir arama gelebilmektedir. Bizler de dolandırıcıların denedikleri bu çeşitli yollara karşılık yine teknolojinin imkânlarından faydalanarak önlem alabiliriz. Kayıtlı olmayan bu numaraları arayan cep telefonları bulma sayesinde kişinin kimliğine ulaşıp yetkili mercilere ihbar edebiliriz.