Bilinmeyen Numaralar Kim Nasıl Öğrenilir

Teknolojinin yaygınlaşması kimi durumlarda avantaj kimi durumda da dezavantaj olarak karşımıza çıkabilmektedir. Özellikle sosyal medya hesaplarının kullanımının yaygınlaşması iletişim bilgilerinin kolaylıkla öğrenilmesine sebebiyet vermektedir. Bu duruma bağlı olarak bilinmeyen numaralardan rahatsız edilmek de kaçınılmaz olmaya başlamıştır. Birçok insan çeşitli sebeplerden dolayı cep, ev veya iş telefonlarından çağrılar almaktadır. Bu çağrılar tanınmayan numaralardan olduğu zaman can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle aile arasında tartışmalara yol açan durumların oluştuğunu söylemek mümkündür. Diğer taraftan tanınmayan numaraların aramaları genellikle cevapsız kalmaktadır. Bu durumda devreye bilinmeyen numara bulma yöntemleri girmektedir.  Bu yöntemler sayesinde numaranın sahibi öğrenilmektedir. Piyasada bu yöntemleri uygulayan çeşitli firmalar bulunmaktadır. Bunlar arasında kurumsal olan veya resmi olmayan firmalar bulunmaktadır. Genellikle resmi olmayan firmalarla bağlantı kurulmaması gerekir.  Bu firmaların dolandırma potansiyeli oldukça yüksektir. Diğer taraftan operatörlerin uyguladığı sorgulama yöntemleri oldukça makul ve uygun bulunmaktadır. Hat sahibinin numarası operatöre kayıtlıysa bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Aksi durumda öğrenmek biraz daha zorlaşabilir. Ancak her iki durumda da resmi yollara başvurmak en güvenilir yöntemler arasındadır.

Tanınmayan Numaralar Hakkında

Günümüzde bilinmeyen numara sahiplerini bulmak için kullanılan çeşitli yollar vardır. Bunların arasında operatörlerin sorgulama hizmetini en başarılı sonuçları vermektedir. Belirledikleri hizmet numarası aranarak numara sahibi hakkında bilgilere ulaşılabilmektedir. En iyi numara sorgulama sitesi operatörlere aittir.  Mesaj yoluyla veya arayarak hat sahibinin bilgileri öğrenilebilir. Numaranın hangi operatöre bağlı olduğu hakkında bir bilgi yoksa tük operatörlerin sorgulama hizmetinden yararlanılması gerekir.

Arayan numarayı bulmak yeterli değilse hangi şehre kayıtlı olduğunun bilgisini almak da mümkündür. Bunun ilgili operatörün sorgulama hizmetinin aranması yeterlidir. Bilinmeyen numara aramak da ısrarcı ise mahkemeye başvurulması önerilebilir.